Autor: Doplnené 23. 07. 2024
Vytvorené: 04. 03. 2014 Tlačiť
Konvergentné myslenie (logicko-deduktívne) uplatňujeme skôr pri problémoch s jedným riešením, t.j. myšlienková práca smeruje jedným smerom k jednému cieľu, ktorý vyplýva z podmienok úlohy a jej pravidiel.
Tvorivé myslenie má 4 fázy:
Prejavy tvorivého myslenia je možné skúmať dvomi spôsobmi:
Tvorivý spôsob myslenia využívame vo výrobných, organizačných, poznávacích, umeleckých, výchovných, zdravotníckych, športových a iných sférach ľudskej aktivity.
Typy tvorivosti
Tvorivé a divergentné myslenie inak:
Rozdiel medzi tvorivým myslením a divergentným myslením je v ich zameraní a prístupe k riešeniu problémov.
Tvorivé myslenie – toto je širší pojem, ktorý zahŕňa schopnosť prichádzať s novými a originálnymi myšlienkami. Tvorivé myslenie môže zahŕňať rôzne prístupy, vrátane divergentného myslenia, konvergentného myslenia[1] a laterálneho myslenia[2]. Je to proces, ktorý podporuje inovácie a nové nápady vo všetkých oblastiach života.
Divergentné myslenie – toto je špecifický typ tvorivého myslenia, ktorý sa zameriava na generovanie mnohých rôznych riešení alebo odpovedí na jeden problém. Divergentné myslenie podporuje otvorenosť, flexibilitu a schopnosť vidieť veci z rôznych uhlov pohľadu. Je to proces, ktorý často vedie k inovatívnym a nekonvenčným riešeniam. Divergentné myslenie je teda jednou z foriem tvorivého myslenia, ktorá sa špecificky zameriava na rozmanitosť a množstvo nápadov.
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |