Ako sa správať v cudzine - Izrael :)

Vytvorené: 18. 12. 2013 Tlačiť

Izrael pôsobí ako úplný protiklad arabského sveta. Hlavne starších ľudí dodnes ťažia spomienky na koncentračné tábory a šesť miliónov ich obetí. Izrael vznikol v roku 1949 a odvtedy je v neustálom konflikte s palestínskym obyvateľstvom.

Zdravenie

V zdravení sa Izrael neodlišuje od našich zvyklostí. Najčastejším pozdravom je šalom. Jedna vec je však predsa len zakázaná: ortodoxných židov, ktorí sa dajú ľahko rozoznať podľa ošatenia a vlasov, sa nesmie dotknúť žena. Ak sa teda stretnú takéto dve osoby, podanie rúk odpadá.

Zvláštnosti pri obchodovaní

Obchodné rozhovory tu majú priamy priebeh, bez akýchkoľvek úvodných zbytočností. Hovorí sa priamo k veci, so snahou uzavrieť zmluvu v písomnej podobe a čo v najkratšom čase. V Izraeli majú trochu iný víkend. Šabat sa začína v piatok pri západe slnka a končí sa sobotným západom slnka. Z tohto dôvodu sa v piatok pracuje len pol dňa. Piatok teda nebude príliš vhodným dňom na rokovanie.

Tak ako v Grécku, ani tu nemusia muži cez horúce dni nosiť kravatu. Návštevníci synagógy musia mať pokrývku hlavy. Muži nosia jarmulku (malú čiapku kruhového tvaru) a ženy šatku. Oboje si môžeme požičať pred vchodom do budovy.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady