Ako sa správať v cudzine - Kanada :)

Vytvorené: 18. 12. 2013 Tlačiť

Kanada síce geograficky patrí do Severnej Ameriky, je však nezávislá od USA a delí sa na anglicky hovoriacu (západnú) a francúzsky hovoriacu (východnú) časť.

Najzaujímavejšia časť hranice USA – Kanada je určite v oblasti Niagarských vodopádov (medzi jazerom Ontario a Erijským jazerom). Oficiálne sa Kanada považuje za dvojjazyčný štát. Tovar v obchodoch má napríklad dvojjazyčné označenie v angličtine a vo francúzštine, hoci francúzštinu si ako materinský jazyk uvádza asi tretina obyvateľstva. Najvyššia koncentrácia francúzsky hovoriaceho obyvateľstva je v provincii Quebec. Francúzi sa tu pozdĺž rieky svätého Vavrinca usadili hlavne v 17. a 18. storočí. V ostatných oblastiach Kanady sa za hlavný jazyk považuje angličtina. Kanada však nie je „taviacim koltom národov“ ako USA. Vysoko sa tu cení národnostná a kultúrna multimediálnosť. Popri rodeu sa tu vyskytujú aj japonské kvetinové slávnosti a slovenské ľudové súbory. Počet slovenských prisťahovalcov do Kanady bol pomerne vysoký a prebiehal vo viacerých vlnách. Zo slávnych kanadských Slovákov, či slovenských Kanaďanov, spomeňme aspoň hokejistu Stana Mikitu či známeho hudobníka Petra Breinera. Okrem toho sa Kanada v oblasti obchodných zvyklostí podobá oveľa viac Európe jako USA. 

Pozor: Los

Steaky z losa, medvedie šunky alebo divé kačice sa vôbec nesmú predávať. Reštaurácie potrebujú na podávanie takýchto jedál zvláštne povolenie, a preto bude lepšie, ak sa tejto téme radšej vyhneme. 

ČO MÁME ROBIŤ

 • Prejavovať záujem o šport.
 • Venovať sa nezáväzným rozhovorom.
 • Hostiteľovi priniesť malý darček (napríklad kvety).

ČO NEMÁME ROBIŤ

 • Dávať prepitné menej jako 15 %.
 • Dávať Kanaďanov na jednu úroveň s občanmi USA.
 • Začínať rozhovory na obchodné témy pri jedle.
 • Nosiť neošetrené ošatenie.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady