Vytvorené: 06. 05. 2014 Tlačiť

Bezdrôtová technológia na sériový prenos údajov bez nutnosti použiť prepájacie káble určená na komunikáciu hlavne medzi prenosnými zariadeniami na krátke vzdialenosti.

Dáta sú posielané na nosnej frekvencii 2,45 Ghz s rýchlosťou maximálne 2 Mb za sekundu. Signály pritom neobsahujú žiadne smerové priority, a môžu byť teda prijímané každým zariadením. Jednoznačná, zariadeniu pridelená identifikácia a zakódovanie dát slúži na to, aby spolu mohli komunikovať iba tie zariadenia, ktoré majú príslušné oprávnenia.

Bluetooth dokáže prekonať do vzdialenosti približne 10 m väčšinu fyzických prekážok (nábytok, stena, karoséria automobilu a pod.), v ojedinelých prípadoch dokáže zabezpečiť komunikáciu medzi zariadeniami až do vzdialenosti 100 m.

Oblasťou pre nasadenie týchto technológií sú nielen notebooky, ale aj iné mobilné zariadenia ako napr. mobilné telefóny, prenosné tlačiarne... Využívajú sa i pri diaľkovom ovládaní elektronických zariadení ako sú napr. hi-fi veže, televízory, bezdrôtové klávesnicemyši.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady