Vytvorené: 25. 05. 2014 Tlačiť

Maliar, venoval sa maľbe zátiší, aktov, figurálnych kompozícií. Študoval vo Viedni, kde sa neskôr natrvalo usadil a pedagogicky pôsobil. Bol prezidentom Spolku starých majstrov vo Viedni.

Raimund Wichera sa narodil v roku 1862 v obci Fraštát pod Radhoštěm. Študoval na AVU vo Viedni. Súčasne absolvoval špeciálnu školu pre figurálne maliarstvo u Hansa Makarta. Učiteľov vplyv poznamenal jeho tvorbu na dlhšie obdobie. Wichera ho postupne prekonal a priblížil sa k tendenciám dobového maliarstva. Venoval sa tvorbe zátiší, aktov, figurálnym kompozíciám a najmä portrétnej maľbe. Vytvoril veľa dievčenských a ženských podobizní, no preslávil sa tiež svojimi zátišiami s poľovníckymi motívmi a striebornými predmetmi. Najprv pracoval v Hraniciach na Morave, neskôr od roku 1910 sa natrvalo usadil vo Viedni. Naďalej prechodne pôsobil v Hraniciach, kde žili jeho rodičia a brat, známi svojim fotografickým ateliérom. Krátky čas maľoval tiež vo Vsetíne a v Holešove. Wichera sa stal prezidentom Spolku starých majstrov vo Viedni, pedagogicky pôsobil na viedenskej AVU a bol poradcom cisára Františka Jozefa pre oblasť výtvarného umenia. So spoločenskou zamestnankyňou grófa Eszterházyho vo Štvrtku na Ostrove, s Paulinou von Geher mal nemanželského syna, budúceho významného slovenského krajinára Maximiliána Schurmana. Raimund Wichera zomrel vo Viedni v roku 1925.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady