Vytvorené: 25. 05. 2014 Tlačiť

Maliar, venoval sa maľbe zátiší, aktov, figurálnych kompozícií. Študoval vo Viedni, kde sa neskôr natrvalo usadil a pedagogicky pôsobil. Bol prezidentom Spolku starých majstrov vo Viedni.

Raimund Wichera sa narodil v roku 1862 v obci Fraštát pod Radhoštěm. Študoval na AVU vo Viedni. Súčasne absolvoval špeciálnu školu pre figurálne maliarstvo u Hansa Makarta. Učiteľov vplyv poznamenal jeho tvorbu na dlhšie obdobie. Wichera ho postupne prekonal a priblížil sa k tendenciám dobového maliarstva. Venoval sa tvorbe zátiší, aktov, figurálnym kompozíciám a najmä portrétnej maľbe. Vytvoril veľa dievčenských a ženských podobizní, no preslávil sa tiež svojimi zátišiami s poľovníckymi motívmi a striebornými predmetmi. Najprv pracoval v Hraniciach na Morave, neskôr od roku 1910 sa natrvalo usadil vo Viedni. Naďalej prechodne pôsobil v Hraniciach, kde žili jeho rodičia a brat, známi svojim fotografickým ateliérom. Krátky čas maľoval tiež vo Vsetíne a v Holešove. Wichera sa stal prezidentom Spolku starých majstrov vo Viedni, pedagogicky pôsobil na viedenskej AVU a bol poradcom cisára Františka Jozefa pre oblasť výtvarného umenia. So spoločenskou zamestnankyňou grófa Eszterházyho vo Štvrtku na Ostrove, s Paulinou von Geher mal nemanželského syna, budúceho významného slovenského krajinára Maximiliána Schurmana. Raimund Wichera zomrel vo Viedni v roku 1925.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie Dualna akademia prihlaska Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Dualna akademia prihlaska Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady