Vytvorené: 01. 11. 2013 Tlačiť

Verím iba tej štastistike, ktorú si sfalšujem sama.

Učiteľka matematiky

· 

Boh je matematik.

Matematika je prostriedok špeciálne prispôsobený na osvojenie si rôznych abstraktných pojmov a čo sa toho týka, jej moc je neohraničená.

Paul Dirac 

·

Matematika je nikdy neukončená tvorba, ktorá nemusí ospravedlňovať svoju existenciu dôležitosťou a rozširujúcim sa počtom svojich aplikácii. Matematika môže poskytovať kľúč k pochopeniu celého vesmíru v snahe zjednocovať všetko ľudské myslenie od prírodných vied až po filozofiu.

Charles Ehresmann 

·

Hlavnou funkciou matematiky (ako každého pojmového myslenia) je dostať pod kontrolu obrovskú rozmanitosť jednotlivostí sveta.

Kurt Gödel

· 

Matematika má pomôcť človeku pochopiť svet okolo neho.

Hlavnou príčinou rozvoja matematiky je jej použitie pre štúdium prírody. Matematické pojmy i matematické metódy poznávania, sú najúčinnejším prostriedkom výskumu a vysvetlenia pohybu telies na Zemi a v jej blízkosti, svetelných, zvukových, tepelných a elektrických javov, elektromagnetických vĺn, stavby hmoty, chemických reakcií, stavby oka, ucha aj iných orgánov ľudského tela a mnohých stoviek iných dôležitejších javov... Matematika je kľúčom k pochopeniu a zvládnutiu nášho fyzikálneho, sociálneho i biologického sveta.

Morris Kline

·

Matematika je symbolický univerzálny jazyk, umožňujúci popis rôzneho obsahu, vyjadrujúci presné a jasné myslenie, smerujúce k riešeniu najrozličnejších problémov.

Žofia Krygovská

·

Matematika je veda, ktorá dáva najlepšiu príležitosť poznávať proces myslenia a má tu prednosť, že pri jej pestovaní nadobúdame cvik v metóde rozumového uvažovania, ktoré môže byť potom používané na štúdium ktoréhokoľvek predmetu.

George Polya

·

Matematika je veľkým dobrodružstvom v myslení. V jej dejinách sa odzrkadľuje mnohé z najhlbších myšlienok nespočetných generácii ľudstva.

Dirk Jan Struik

·

Tým, že matematika spresňuje a zjednocuje významy pojmov vo svojej oblasti, a že zdôrazňuje nevyhnutnosť takéhoto spresňovania a zjednocovania v každom inom odbore, vedie k možnosti lepšieho porozumenia medzi tými, ktorí majú snahu ho dosiahnuť. Na druhej strane tým, že zdokonaľuje a zjemňuje nástroje myslenia, robí ľudí kritickejšími a zmenšuje pravdepodobnosť toho, že budú zvedení všetkými možnými pseudoúvahami, ktorými sú dnes vystavení v rôznych oblastiach sveta.

Alfred Tarski

· 

Najvyššie poslanie matematiky spočíva v tom, aby nachádzal skrytý poriadok v chaose, ktorý nás obklopuje.“ 

Matematika je najohromnejšia metafora akú si vôbec dokážeme predstaviť.“ 

Norbert Wiener

·

Zázračná vhodnosť matematického jazyka pre formuláciu fyzikálnych zákonov je skvelý dar, ktorý ani nechápeme, ani si ho nezaslúžime.

Eugene Paul Wigner 

·

Matematika ťa neučí jednoduché odpovede na nejakú otázku, ale celú jazykovú hru s otázkami aj odpoveďami.

Ludwig Wittgenstein

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady