Vytvorené: 13. 11. 2013 Tlačiť

Aplikačný softvér slúžiaci na efektívnejšie a názornejšie odovzdanie informácií publiku prednášajúcim. Vytvorená prezentácia obyčajne obsahuje aj informácie, ktoré by rečník len ťažko dokázal opísať (napr. grafy, obrázky...).

Základným pojmom prezentačného softvéru je snímka. Môže obsahovať text, obrázky, rôzne animácie, tabuľky, grafy a hypertextové odkazy. Objekty sú umiestnené na meniteľnom pozadí. Snímky tvoria postupnosť obrazoviek, ktoré sa štandardne premietajú v postupnosti, v akej sú uložené. Prostredie disponuje niekoľkými spôsobmi zobrazeniami obsahu prezentácie. Sú to: normálne zobrazenie, usporiadanie snímok (poskytuje náhľad na prezentáciu), zobrazenie poznámok (umožňuje ku každej snímke pripísať poznámky, ktoré sa pri prezentácii nezobrazujú) a spustenie prezentácie.

Najznámejšie programy na tvorbu prezentácií sú Microsoft Office PowerPoint Libre Office Impress. Tvoria súbory s príponami ppt (Powerpoint presentation), pptx resp. odp (Open document presentation).

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady