Vytvorené: 20. 08. 2015 Tlačiť
Násilie sa vo filmoch objavovalo takmer od samého začiatku, počnúc prvým príbehovým nemým filmom, ktorým bol western Veľká vlaková lúpež (1903).
Strely, ktoré zasahovali múry, fľaše a ohrady, spočiatku naozaj vypálil strelec s ostrou muníciou. S tým sa však spájalo riziko zranení, takže sa museli vymyslieť iné spôsoby.
Prestrelka z Divokého západu |
Keď Yul Brynner dostal pri prestrelke „smrteľný zásah“, vybuchla mu pod košeľou
|
Ľuďom, ktorý mali dostať zásah, pripevnili pod šaty podobnú kapsľu s kovovou doštičkou. Kapsľu elektricky odpálil technik pomocou drôtov, ktoré viedli ku „klávesnici“. Dochádzalo však k popáleninám a tržným ranám od úlomkov.
Pre scénu svojej „smrti“ vo filme Bonnie a Clyde (1967) mala herečka Faye Dunawayová pod oblečením ukryté množstvo takýchto bombičiek. Špecialista na efekty ich usporiadal, spojil drôtom s batériou umiestnenou za kamerou, a tou ich postupne odpaľoval. Do auta, v ktorom Bonnie zastrelili guľometom, najprv vytĺkli diery, do nich umiestnili bombičky a potom pretreli farbou. Telo Faye Dunawayovej sa zmietalo v kŕčoch, keď ho zasypal dážď striel. Vo filme Divá horda (1969) použili filmári množstvo falošnej krvi. Špecialista na efekty Bud Hulburd pripevnil k bombičkám latexové „vrecká s krvou“. Keď bombičky vybuchli, vrecká sa roztrhli.
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2025 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |