Vytvorené: 28. 11. 2013 Tlačiť

Univerzitný profesor žurnalistiky so zameraním na metódy mediálnej tvorby, systém a typológiu médií, históriu slovenského novinárstva.

Prof. PhDr. Andrej Tušer, CSc.rokoch 1962-1979 pôsobil ako redaktor, parlamentný spravodajca, vedúci redaktor. Od roku 1980 postupne pracuje na Univerzite Komenského v Bratislave, Katolíckej univerzite v Ružomberku, Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Bratislavskej vysokej škole práva v Bratislave, ako profesor žurnalistiky.

Napísal viac ako 2000 spravodajských a publicistických textov, vyše 140 vedeckých a odborných štúdií, je autor resp. spoluautor 7 monografií, 3 vysokoškolských skrípt, 8 odborných príručiek, o. i. Malej encyklopédie žurnalistiky, šesťjazyčného Terminologického slovníka žurnalistiky, Typológie periodickej tlače I, Teórie a praxe novinárskych žánrov I (dve vydania), Ako sa robia noviny (tri vydania). Zo širšieho čitateľského hľadiska sú to zostavovateľské práce Svet skratiek a značiek (tri vydania), Kto bol kto v hospodárstve SR (päť vydaní) a bibliofília Listy od N.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady