Vytvorené: 20. 10. 2019 Tlačiť

Putin bol aj agentom Stasi.

V archívoch východonemeckej tajnej služby Stasi v Drážďanoch sa našla preukážka patriaci Vladimirovi Putinovi. Ukazuje sa, že Putin nebol len agent KGB, ale aj „spriatelenej“ Stasi.

O náleze identifikačného preukazu informovali nemecké médiá roku 2019. Ten zrejme ležal nepovšimnutý dlhé desaťročia v archíve, ako potvrdil Konrad Felber, šéf drážďanskej pobočky úradu pre dokumentáciu činnosti Stasi.

 

 

Preukaz Putinovi okrem iného umožňoval voľný vstup do úradov Stasi a zjednodušoval prípadné regrutovanie agentov, lebo nemusel nikomu vysvetľovať, že pracuje pre KGB. Práve získavanie agentov bolo podľa odborníkov hlavnou úlohou Putina v drážďanskej odbočke KGB. 

Ani Kremeľ nepopiera, že by preukážka mohla byť pravá. Podľa Dmitrija Pešková, hovorcu prezidenta Putina, bola Stasi partnerskou organizáciou KGB, takže mohlo dôjsť k tomu, že Putinovi bola vydaná taká legitimácia. Vo zverejnenom materiáli sa uvádza, že osvedčenie vydané majorovi Vladimírovi Putinovi 31. decembra 1985 bolo osobne podpísané a bolo predlžované každý štvrťrok, a to až do konca roka 1989. 

Putin sám niekoľkokrát spomínal, že bol na vlastné oči svedkom stretov medzi demonštrantami, ktorí sa pokúsili v roku 1989 obsadiť sídlo Stasi. To už sa východonemecký režim zrútil a víťazili demokratické sily nielen v NDR, ale aj v ďalších sovietskych satelitoch.

 

 

O Putinovi je z jeho nemeckej misie známe, že vo februári 1988 dostal od šéfa Stasi Ericha Mielkeho bronzovú medailu Národnej ľudovej armády. Podľa vtedajšieho výnosu bolo vyznamenanie prejavom uznania a ocenenia Putinovej „služby v boji za mier, na obranu socialistickej vlasti a proletárskeho internacionalizmu v rokoch bratskej spolupráce medzi tajnou službou NDR a sovietsku bezpečnosťou proti spoločnému nepriateľovi“.

Zdroje
Prevzaté a upravené z: 
• http://www.stcity.sk/putin-bol-agent-stasi/.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta Dejiny Slovenska

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2022 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady