Vytvorené: 05. 04. 2020 Tlačiť
Silné zväzky vĺn sa vysielajú v krátkych impulzoch a v pauzách sa prijímajú vlny odrazené od hľadaných predmetov. Vzdialenosť sa určuje pomocou interferencie vyslaného a odrazeného signálu.
Pri zvyčajných panoramatických prístrojoch horizontálna riadiaca anténa rotuje, lúč na tienidle pozorovacej obrazovky sa pohybuje súhlasne s anténou a pri zachytení odrazu intenzita jeho svetla zosilnie, na obrazovke vzniká mapa meranej oblasti s vyznačením všetkých odrážajúcich predmetov ako lietadlá, lode, rakety s vyznačením ich trás, veľké mestské objekty, vodné toky... Používajú sa na kontrolu letovej bezpečnosti, ako navigačné systémy na lodiach a lietadlách, vo vojenstve na zameriavanie cieľov a riadenie bombardovania, na automatické riadenie diaľkových striel, v meteorológii pri výskume ionosféry...
Princíp rádiolokátora |
Obrazovka radaru |
Radar (rádiolokátor) jednoducho:
Zariadenie, ktoré vysiela elektromagnetické vlny a následne sníma ich odraz od objektu, schopného tieto vlny odrážať. V súčasnosti radary využívajú elektromagnetické žiarenie najmä z mikrovlnnej oblasti.
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2025 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |