Vytvorené: 05. 04. 2020 Tlačiť

Interaktívny seminár, ktorého sa môžu poslucháči zúčastniť prostredníctvom webových stránok či ďalších služieb Internetu.

Webinár predstavuje nový spôsob vzdelávania s využitím siete Internet - je to spravidla živá a interaktívne prezentácie v reálnom čase, v rámci ktorej sa poslucháči môžu zúčastniť prostredníctvom chatu, klásť otázky prostredníctvom mikrofónu, zdieľať videá, súbory či iný multimediálny obsah.

 

Pre webinár je typická dĺžka zhruba 60÷120 minút.

Na rozdiel od klasického e-learningu je pre webinár dôležitý živý lektor či prednášajúci. Tým kombinuje klasickú formu seminárov či školení s e-learningom, ktorý napriek svojej interaktivite nevyžaduje fyzickú prítomnosť poslucháčov v mieste konania. 

Využitie webinára v praxi

Webináre predstavujú nový spôsob vzdelávanie s využitím služieb internetu a webových stránok. Webináru sa dá spravidla zúčastniť jednoduchým zadaním URL adresy do webového prehliadača. Webinárom sú podobné on-line školenia, oproti ktorým je webinár kratší. Podmienkou účasti na webinári je počítač či iné zariadenie pripojené na Internet vybavené reproduktorom a mikrofónom. Vzhľadom k náročnosti na prenos videa a zvuku je potrebné kvalitné pripojenie k Internetu. Nie je teda potrebné žiadne zvláštne hardvérové či softvérové vybavenie. Je nutné poznať konkrétny dátum a čas, kedy sa webinár usporadúva. Pre niektoré webináre[1] je potrebné poznať prihlasovacie meno a heslo. Prístup na väčšinu webinárov je zdarma.

[1] Napríklad tie, ktoré sa usporadúvajú pre uzavretú skupinu ľudí.
Zdroje
Prevzaté a upravené z: 
• https://managementmania.com/sk/webinar.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady