Vytvorené: 04. 11. 2020 Tlačiť
Z občianskych nepokojov po Prvej svetovej vojne vyrástli nové ideológie. Komunizmus, fašizmus a nacizmus. To boli hnacie sily budúcej, ešte strašnejšej svetovej vojny, ktorá vypukla iba o 20 rokov neskôr. Ideológia spôsobila, že Druhá svetová vojna bola omnoho neľútostnejšia ako jej predchodkyňa.
Druhá svetová vojna sa začala ako regionálny európsky konflikt. Po takmer šiestich rokoch bojov, ktoré zachvacovali čoraz viac štátov na celom svete, sa skončila zvrhnutím amerických atómových bômb na Japonsko.
Keď sa roku 1918 skončila Prvá svetová vojna, ľudia dúfali, že konečne nastane trvalý mier. Ich nádeje však netrvali dlho. Predzvesťou ďalšej vojny sa stali početné medzinárodné krízy, ktoré poznamenali takmer celých nasledujúcich dvadsať rokov. Roku 1922 nastolil Benito Mussolini v Taliansku fašistickú diktatúru, ktorá sa usilovala o územnú expanziu. V Nemecku sa v januári 1933 stal ríšskym kancelárom vodca nacistickej strany Adolf Hitler. Mier v Ázii ohrozoval japonský militarizmus.
Ruské obete z roku 1943 |
Deti v koncentračnom tábore |
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |