Vytvorené: 28. 01. 2014 Tlačiť

Proces tvorby programového vybavenia.

Pri vytváraní rozsiahlejších softvérových projektov sa používajú modely pozostávajúce z nasledujúcich fáz v rozličných obmenách: zváženie realizovateľnosti projektu, úvodná štúdia, globálna a detailná analýza, implementácia, testovanie, skúšobná prevádzka, rutinná prevádzka alebo distribúcia a predaj.

Fázy tvorby programového vybavenia

 • Zváženie realizovateľnosti projektu. V tejto fáze sa určí, či zadané požiadavky sú realizovateľné a či je v záujme firmy projekt riešiť.
 • Úvodná štúdia  je nevyhnutná na formuláciu cieľov, odhad nákladov a prínosov. Východiskom sú ciele projektu, analýza stavu a špecifikácia požiadaviek. Jej súčasťou je výber a zloženie tímu pracujúceho na projekte, rozdelenie zodpovednosti za organizáciu činností, stanovenie pracovných procedúr, použitie štandardov a tvorbu dokumentácie.
 • Globálna a detailná analýza, ktorých výsledkom je presný popis vytváraného systému, na ktorý nadväzuje plánovanie a stanovenie rozpočtu.
 • Implementácia t.j. programovanie.
 • Testovanie prebieha priebežne počas tvorby a samozrejme i po dokončení komplexného systému je nevyhnutnou súčasťou vývoja. Odkryje chyby a umožní ich včasné odladenie.
 • Skúšobná prevádzka, t.j. bezpodmienečne nutná etapa, ktorá nasleduje po ukončení základného testovania. Realizuje sa  u objednávateľa systému alebo v prípade univerzálneho softvéru u vytipovaných potenciálnych zákazníkov.
 • Rutinná prevádzka (ak ide o systém vyvíjaný na kľúč) alebo Distribúcia a predaj koncovým zákazníkom (ak ide o licencovaný softvér).
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady