Vytvorené: 12. 04. 2014 Tlačiť

Zaslanie údajov používateľa tvorcovi (distribútorovi) systému.

Jej hlavnou filozofiou je obojstranná výhodnosť – používateľ získava istotu, že bude informovaný o zmenách zodpovedne a včas, tvorca softvéru získava prehľad o organizáciách, ktoré využívajú jeho softvér a dokáže sa im prispôsobiť napr. nasmerovaním ďalšieho vývoja. Registrácia sa v súčasnosti často vykonáva prostredníctvom Internetu a v niektorých prípadoch bez nej s aplikáciou vôbec nedokážeme pracovať.

Niektorý výrobcovia posielajú svojim registrovaným používateľom materiály, kde sa môžu oboznámiť so skúsenosťami iných používateľov, prezentujú im rôzne tipy a efektívne postupy pre prácu so systémom (dnes ide najčastejšie o elektronickú výmenu informácií). K dispozícii sú aj informácie o nových verziách programu, prípadne o jeho doplnkoch. V nedávnej minulosti, keď cena softvéru nebola tlačená na najnižšiu možnú úroveň, bola podpora používateľov zvyčajne v cene softvéru, v súčasnosti je potrebné za ňu platiť osobitne. Za poplatok má majiteľ licencie na určitú dobu nárok na bezplatnú aktualizáciu systému a služby podpory po telefóne (hot-line), kde mu je v prípade potreby schopný poradiť školený personál.

Aktualizácia programového vybavenia (napr. pridanie funkcií, zmena spôsobu účtovania a pod.) sa označuje upgrade, a je pre ňu typické zvýšenie verzie programu (napr. z Windows XP na Windows 8).

Okrem upgrade, ktorý v sebe obsahuje významné zmeny, sa možno stretnúť i s pojmom update, ktorý obvykle predstavuje aktualizáciu na úrovni opravy chýb programu a drobných vylepšení, pričom nezahŕňa významnejšie zmeny. Niektoré systémy vyžadujú aktualizáciu údajov, pri ktorej sa nezasahuje do programu, ale mení sa len obsah databázy, resp. údajových súborov, s ktorými systém pracuje (napr. antivírusový systém veľmi často potrebuje aktualizovať zoznam vírusov).

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie Dualna akademia prihlaska Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Dualna akademia prihlaska Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady