Vytvorené: 12. 04. 2014 Tlačiť

Zaslanie údajov používateľa tvorcovi (distribútorovi) systému.

Jej hlavnou filozofiou je obojstranná výhodnosť – používateľ získava istotu, že bude informovaný o zmenách zodpovedne a včas, tvorca softvéru získava prehľad o organizáciách, ktoré využívajú jeho softvér a dokáže sa im prispôsobiť napr. nasmerovaním ďalšieho vývoja. Registrácia sa v súčasnosti často vykonáva prostredníctvom Internetu a v niektorých prípadoch bez nej s aplikáciou vôbec nedokážeme pracovať.

Niektorý výrobcovia posielajú svojim registrovaným používateľom materiály, kde sa môžu oboznámiť so skúsenosťami iných používateľov, prezentujú im rôzne tipy a efektívne postupy pre prácu so systémom (dnes ide najčastejšie o elektronickú výmenu informácií). K dispozícii sú aj informácie o nových verziách programu, prípadne o jeho doplnkoch. V nedávnej minulosti, keď cena softvéru nebola tlačená na najnižšiu možnú úroveň, bola podpora používateľov zvyčajne v cene softvéru, v súčasnosti je potrebné za ňu platiť osobitne. Za poplatok má majiteľ licencie na určitú dobu nárok na bezplatnú aktualizáciu systému a služby podpory po telefóne (hot-line), kde mu je v prípade potreby schopný poradiť školený personál.

Aktualizácia programového vybavenia (napr. pridanie funkcií, zmena spôsobu účtovania a pod.) sa označuje upgrade, a je pre ňu typické zvýšenie verzie programu (napr. z Windows XP na Windows 8).

Okrem upgrade, ktorý v sebe obsahuje významné zmeny, sa možno stretnúť i s pojmom update, ktorý obvykle predstavuje aktualizáciu na úrovni opravy chýb programu a drobných vylepšení, pričom nezahŕňa významnejšie zmeny. Niektoré systémy vyžadujú aktualizáciu údajov, pri ktorej sa nezasahuje do programu, ale mení sa len obsah databázy, resp. údajových súborov, s ktorými systém pracuje (napr. antivírusový systém veľmi často potrebuje aktualizovať zoznam vírusov).

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady