Vytvorené: 18. 04. 2014 Tlačiť

Dňa 1. januára 2006 v rámci integrácie dohľadu nad finančným trhom bol zo zákona zrušený Úrad pre finančný trh (ÚFT) a jeho pôsobnosť komplexne prešla na Národnú banku Slovenska (NBS).

Cieľom integrovaného dohľadu nad finančným trhom je prispievať k stabilite finančného trhu ako celku, ako aj k bezpečnému a zdravému fungovaniu finančného trhu v záujme udržiavania dôveryhodnosti finančného trhu, ochrany klientov a rešpektovania pravidiel hospodárskej súťaže.

Úrad pre finančný trh bol orgán štátnej správy pre oblasť bankovníctva, kapitálového trhu, poisťovníctva a dôchodkového sporenia. Jeho úlohou bolo najmä vykonávať štátny dozor nad kapitálovým trhom a poisťovníctvom. Pre oblasť správcovských spoločností bolo v jeho kompetencii napríklad udeľovanie povolení na vznik správcovskej spoločnosti, vrátane schvaľovania jej stanov, udeľovanie povolení na vytvorenie podielových fondov prípadne na ich premenu, schvaľovanie štatútov a predajných prospektov podielových fondov a dohliadanie na dodržiavanie zákona o kolektívnom investovaní. ÚFT ďalej spolupracoval s Ministerstvom financií SR na tvorbe a uskutočňovaní finančnej politiky a legislatívy štátu.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady