Vytvorené: 24. 11. 2013 Tlačiť

Štandard pre prihlásenie a stiahnutie elektronickej pošty z poštového servera ku konečnému užívateľovi do poštového klienta. Vzhľadom k malým možnostiam ovplyvňovania tohto prenosu (sťahuje všetky dáta a obsluhuje iba jednu poštovú schránku) je nahradzovaný protokolom IMAP.

POP3 pracuje na porte 110 a štandardne správy čakajúce na serveri stiahne do lokálneho počítača s tým, že ich na serveri zmaže. Tento prístup je vhodný najmä vtedy, ak je veľkosť schránky na serveri obmedzená alebo používateľ nechce správy uchovávať na viacerých miestach. Väčšina e-mailových klientov napriek filozofii tohto protokolu umožňuje zapnúť ponechávanie prečítaných správ na serveri – na obmedzenú dobu alebo i natrvalo.

V prípade POP3 sa do lokálneho počítača sťahujú všetky správy bez ohľadu na to, či používateľ o ne záujem má alebo nie. Pri pomalých pripojeniach môže tento fakt znepríjemňovať prácu a zbytočne plytvať ako časom, tak i financiami používateľa. Riešenie ponúka protokol IMAP.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady