Vytvorené: 24. 11. 2013 Tlačiť

1. Protokol umožňujúci programu na lokálnom počítači pristupovať a manipulovať s elektronickou poštou na pripojenom poštovom serveri a tiež ju archivovať do zložiek, zdieľať poštové schránky a taktiež viacero poštových serverov. Disponuje pokročilejšími technológiami ako starší protokol POP3

2. Poštový server, ktorý využíva pre správu elektronickej pošty protokol IMAP.

 V prípade POP3 sa do lokálneho počítača sťahujú všetky správy bez ohľadu na to, či používateľ o ne záujem má alebo nie. Pri pomalých pripojeniach môže tento fakt znepríjemňovať prácu a zbytočne plytvať ako časom, tak i financiami používateľa.

Riešenie ponúka protokol IMAP (aktuálne IMAP4), ktorý umožňuje pracovať so správami priamo na serveri s tým, že používateľ po pripojení získa zo servera len hlavičky správ (údaje o odosielateľovi, predmet správy). Celá správa sa stiahne a zobrazí až v prípade požiadavky. Správu možno vymazať bez toho, aby ju používateľ preniesol do lokálneho počítača – vymazaním hlavičky v klientovi sa vymaže i na serveri.

Protokol pracuje na porte 143 a vďaka uchovávaniu správ na serveri ich máme k dispozícii pri prihlásení sa z ľubovoľného počítača, zatiaľ čo pri používaní POP3 sú len v počítači, do ktorého sme urobili download. Nevýhodou IMAP sú zvýšené nároky na veľkosť schránky v prípade archivovania doručených správ.

Poznámka
Veľmi často možno k e-mailovým schránkam pristupovať i prostredníctvom webového rozhrania, tzv. webmailu. Výhodou je, že používateľ nemusí nastavovať parametre e-mailového klienta a dostupnosť z ľubovoľného miesta na svete, nevýhodou menší komfort a pohodlie používateľa.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady