Vytvorené: 03. 12. 2016 Tlačiť

Súbory dát, ktorých veľkosť je mimo schopnosti zachytávať, spravovať a spracovávať tieto dáta bežne používanými softvérovými prostriedkami v rozumnom čase.

Big data inak:

Za Big data je považovaný obrovský objem dát vygenerovaných senzormi, prístrojmi, systémami a inými meracími zariadeniami.

Tomuto objemu dát potom musíte dať zmysel. Nie všetky dáta ale majú rovnakú formu. Niektoré sú štruktúrované, napríklad vo forme výstupu zo senzora všeobecne organizované vo formáte databázy, iné dáta sú neštruktúrované a mohli by obsahovať text, obrázky, zvuk a video. Zmes týchto dvoch veľmi odlišných súborov dát je súčasťou komplexnosti nazývanej big data.

Výzvou je potom dať im zmysel za pomoci znalostí a skúseností a urobiť z nich smart data. V priemyselnom kontexte je tento proces najčastejšie uplatňovaný v prevádzke a údržbe.

Zhromaždenie množstva procesných dát a ich správna interpretácia poskytujú prevádzkovateľom informácie, ktoré potrebujú na zlepšenie prevádzkových podmienok. Správne preosievanie a interpretácia dát môžu pomôcť zlepšiť výkon stroja alebo predĺžiť jeho životnosť úpravou podmienok na základe výsledkov[1].

[1] V najjednoduchšom prípade by mohol skúsený operátor vykonať niekoľko odpočtov, napríklad teploty, tlaku a vibrácií, a vykonať diagnostiku.
Zdroje
Prevzaté a upravené z: 
• https://www.mmspektrum.com/clanek/jak-zmenit-big-data-na-smart-data.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady