Vytvorené: 29. 09. 2022 Tlačiť

Digitálne informácie, ktoré sú naformátované tak, aby sa s nimi dalo pracovať na zbernom miesta ešte pred odoslaním do nadväzujúcej analytickej platformy, ktorá je určená na ďalšie spracovanie údajov a ich analýzu.

Pojem inteligentné údaje sa často spája s Internetom vecí (IoT) a údajmi, ktoré produkujú inteligentné senzory zabudované vo fyzických objektoch. 

Označenie smart priamo súvisí s tým, že vstupný bod údajov je dostatočne inteligentný na to, aby mohol okamžite prijímať niektoré typy rozhodnutí na základe prichádzajúcich údajov, bez potreby výpočtového výkonu z centralizovaného systému.

Napríklad:

Auto s vlastným pohonom si nemôže dovoliť čakať na odoslanie údajov do cloudu a odoslanie výstupov späť. Vyžaduje, aby údaje zhromaždené prostredníctvom senzorov boli inteligentné, takže údaje môžu byť okamžite analyzované procesormi automobilu a výstupy môžu byť okamžite odoslané do ovládačov , ktoré ovládajú brzdy a volant vozidla. Ak údaje nie sú vo forme, ktorú je možné analyzovať hneď, ako ich spracovatelia dostanú, následky môžu byť smrteľné.

Big DataElektronická (digitálna, tenzometrická) váha, tenzometer, porovnanie mechanických a elektronických váh, smart funkcie, inteligentné váhySmart funkcie moderných elektrospotrebičov

Zdroje
Prevzaté a upravené z: 
• https://www.techtarget.com/whatis/definition/smart-data.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady