Vytvorené: 29. 09. 2022 Tlačiť

Digitálne informácie, ktoré sú naformátované tak, aby sa s nimi dalo pracovať na zbernom miesta ešte pred odoslaním do nadväzujúcej analytickej platformy, ktorá je určená na ďalšie spracovanie údajov a ich analýzu.

Pojem inteligentné údaje sa často spája s Internetom vecí (IoT) a údajmi, ktoré produkujú inteligentné senzory zabudované vo fyzických objektoch. 

Označenie smart priamo súvisí s tým, že vstupný bod údajov je dostatočne inteligentný na to, aby mohol okamžite prijímať niektoré typy rozhodnutí na základe prichádzajúcich údajov, bez potreby výpočtového výkonu z centralizovaného systému.

Napríklad:

Auto s vlastným pohonom si nemôže dovoliť čakať na odoslanie údajov do cloudu a odoslanie výstupov späť. Vyžaduje, aby údaje zhromaždené prostredníctvom senzorov boli inteligentné, takže údaje môžu byť okamžite analyzované procesormi automobilu a výstupy môžu byť okamžite odoslané do ovládačov , ktoré ovládajú brzdy a volant vozidla. Ak údaje nie sú vo forme, ktorú je možné analyzovať hneď, ako ich spracovatelia dostanú, následky môžu byť smrteľné.

Big DataElektronická (digitálna, tenzometrická) váha, tenzometer, porovnanie mechanických a elektronických váh, smart funkcie, inteligentné váhySmart funkcie moderných elektrospotrebičov

Zdroje
Prevzaté a upravené z: 
• https://www.techtarget.com/whatis/definition/smart-data.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady