Autor: Jiří Vacátko
Vytvorené: 30. 09. 2017 Tlačiť
DCS predstavujú číslicovou náhradu analógových automatizačných stavebníc určených pre riadenie nepretržitých technologických procesov. Predovšetkým s cieľmi dosiahnuť: potrebnú prevádzkovú spoľahlivosť riadiaceho systému a súčasne dostupnosť riadeného technologického zariadenia, bola použitá distribuovaná štruktúra mikropočítačového hardvéru spolu s jednotlivými riadiacimi funkciami (systém je rozdelený na rad prepojených, avšak samostatne pracujúcich podsystémov).
Zaviesť DCS znamená vyprojektovať štruktúru vzájomne prepojených podsystémov a pripojenie ich vstupov a výstupov k snímačom a akčným členom technologického procesu. Riadiace funkcie sa definujú logickým prepojením, konfigurovaním a parametrizováním vopred naprogramovaných funkčných blokov v podporných počítačových grafických nástrojoch.
Distribuované riadiace systémy sa najčastejšie používajú pre spojité spätnoväzobný riadenie, priame logické riadenie a ovládanie rozsiahlych technologických celkov.
Článok je redigovanou verziou príspevku Míľniky a trendy procesnej automatizácie predneseného jeho autorom – Ing. Jiří Vacátkom na 2. konferencii Automatizácia, regulácia a procesy - ARAP 2006 v Brne v novembri 2006.
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |