Vytvorené: 27. 12. 2018 Tlačiť
Môže byť ovládané ručne (napríklad vypínač lustra), diaľkovo elektromagneticky alebo pneumaticky (spínače veľmi vysokého napätia v elektrárňach a rozvodniach), alebo tiež automaticky s využitím elektroniky (ističe, spínače rôznych kontrolných a varovných signálov, napríklad hlásiče požiarov, kontrola tlaku oleja v aute, spínače zvončeka ohlasujúceho koniec vyučovania).
Celkom iný princíp zapínania a vypínania elektrických obvodov sa uplatňuje v mikroelektronike. Posuv ručičiek alebo premena číslic na displeji elektronických hodiniek sa neriadi mechanickým spínaním kontaktov, ale elektronicky, prostredníctvom zabudovaného integrovaného obvodu resp. tranzistorov.
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2025 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |