Značky na pracovisku z pohľadu BOZP, bezpečnostné, príkazové, zákazové a výstražné značky :)

Vytvorené: 29. 12. 2019 Tlačiť

Na každom pracovisku, pri vstupe do haly, inými slovami, na každom mieste kde zamestnancovi, ale aj inej osobe hrozí nebezpečenstvo, musia byť na viditeľnom mieste umiestnené bezpečnostné značky, príkazové značky...

Bezpečnostné značky jasne pomenovávajú nebezpečenstvo, ktoré hrozí nie len pri práci, ale aj pri pohybe v danom priestore.

Príkazové značky prikazujú osobe vstupujúcej do priestorov označenými týmito značkami používanie vyznačených ochranných pracovných prostriedkov.

Zákazové značky, podobne ako bezpečnostné, musia byť umiestnené všade tam, kde hrozí nebezpečenstvo úrazu, poškodenia zdravia pri práci, alebo pri pohybe po pracovisku. Zákazové značky zakazujú vykonávanie konkrétnej aktivity na mieste a v blízkosti ich umiestnenia.

Výstražné značky upozorňujú zamestnanca o všeobecnom nebezpečenstve na pracovisku, alebo v jeho okolí. Zamestnanec výstražnou značkou získa vedomosť o nebezpečenstve, ktoré mu hrozí a musí sám dbať o svoju bezpečnosť[1].

[1] Výstražnú značku je možné nájsť aj na dopravníkovej linke. Výstražné značky umiestnené na dopravníku upozorňujú používateľa o nebezpečenstve vtiahnutia.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady