Vytvorené: 18. 04. 2020 Tlačiť

Ide tu o odstránenie prípadne i likvidáciu odpadového materiálu, ktorý vzniká v procese výroby, distribúcie a balenia tovaru. Väčšinou sa jedná o také činnosti, ako je zabezpečenie dočasného uskladnenia týchto materiálov, ich následný odvoz do miesta likvidácie, spracovanie, opätovné použitie alebo recyklácia.

Pre podnik vzniká nákladová činnosť, ktorá v minimálnom rozsahu vytvára pridanú hodnotu. Pri cieli riadenia logistickej činnosti k minimalizovaniu nákladov v rámci celého procesu, to znamená, aby sa hľadali efektívne zhodnotenia nepoužitých, prípadne znehodnotených materiálov.

Všeobecný záujem o oblasť recyklácie a opätovného použitia materiálov v súčasnej dobe veľmi rastie a vytvára samostatnú podnikateľskú činnosť. Na základe ekonomického vyhodnotenia manipulácie a uskladnenia tohto materiálu, určenia ceny a obchodných podmienok sa javí možnosť  efektívneho zhodnotenia na potenciálnom trhu.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady