Vytvorené: 04. 05. 2020 Tlačiť

Stála prevádzkareň je daňový pojem, s ktorým sú spojené dodatočné daňové povinnosti pre poplatníka, ktorému stála prevádzkareň vznikne. Stála prevádzkareň môže spoločnosti či podnikateľovi zo zákona vzniknúť na území štátu, v ktorom nie je rezidentom, avšak vykonáva tu obchodnú činnosť.

Zvyčajne je vznik stálej prevádzkarne podmienený časovým testom. V prípade, že subjektu vznikne stála prevádzkareň na území určitého štátu, je povinný v tomto štáte zdaniť príjmy zo zdrojov na území tohto štátu. Problematika vzniku stálej prevádzkarne je veľmi komplikovaná, napríklad niektorým spoločnostiam môže stála prevádzkareň vzniknúť, bez toho aby si toho bola spoločnosť vedomá. Aby podnikateľ zabránil prípadným problémom a zvýšenej administratívnej záťaži plynúce zo vzniku stálej prevádzkarne, je vhodné sa pri podnikaní v zahraničí (a nielen v zahraničí) obrátiť na odborníkov na miestne daňové zákony.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady