Autor: Ferdinand Vrablec; Vedúci záverečnej práce: Ing. Zoltán Záležák, PhD.
Vytvorené: 10. 06. 2020 Tlačiť
Na konečnú presnosť obrobku vplývajú okrem typu sústružníckeho stroja aj tuhosť upnutia obrobku a zvolené rezné parametre.
Do kategórie sústruženia na čisto môžeme zaradiť aj takzvané jemné sústruženie. Týmto výrobným procesom je možno dosiahnuť vysokú presnosť obrábaného materiálu a drsnosť povrchu Ra, 0,1÷1,5μm.Vysoká rozmerová a tvarová presnosť sú dosahované najmä odoberaním prídavku na materiály na jeden záber. Pri jemnom sústružení najčastejšie používame nástroje vyrobené z rýchlorezných ocelí, nástroje s platničkami vyrobených zo spekaných karbidov, nástroje z keramiky, prípadne diamantové nástroje. Jemným sústružením spravidla odoberáme prídavok 0,3÷0,5 mm na priemer, hĺbka rezu má tým pádom maximálnu hodnotu 0.25 mm. Posuv podľa obrábaného materiálu je väčšinou 0,05÷0,2 mm, rezná rýchlosť je najčastejšie volená v rozpätí 150 m.min-1÷1200 m.min-1.
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |