Vytvorené: 01. 01. 2021 Tlačiť

Koncept digitálneho dvojčaťa má obrovský potenciál aj do budúcnosti – bude dôležitým prvkom inteligentnej fabriky, ktorá raz bude vyrábať a sama sa riadiť bez zásahu človeka. Ťažko povedať, či sa tak stane o desať alebo dvadsať rokov, ale bez technológií, ktoré sú základom digitálneho dvojčaťa, to určite nepôjde. Podmienkou je, aby všetky stroje a zariadenia získali určitú úroveň inteligencie a schopnosť vzájomne komunikovať. 

Po zapojení strojového učenia a prvkov umelej inteligencie, schopných napodobňovať správanie a rozhodovanie človeka, budú riadiť svoju prevádzku. Najprv jednoduchšie procesy, neskôr sa pripoja ďalšie systémy. Vrcholom všetkého bude samoorganizácia celej fabriky – výrobný systém bude schopný sa autonómne rekonfigurovať, aby produkcia zodpovedala vstupujúcim objednávkam. Autonómne smart prvky sa budú vzájomne dohovárať a spoločne sa starať o optimálny chod výroby v reálnom čase. 

Vo výrobe budúcnosti bude dominovať produkt, takisto vybavený inteligenciou, ktorý si sám zorganizuje vlastnú výrobu – poradie operácií, prísun dielcov, ich spracovanie i montáž. A nad tým všetkým bude pod kontrolou človeka bdieť digitálne dvojča fabriky, sledovať, učiť sa a vylepšovať všetko až do úplnej dokonalosti.

Digitálny podnikDigitálne dvojča

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady