Vytvorené: 01. 01. 2021 Tlačiť

Digitálne dvojča ožíva vďaka obrovskému množstvu dát. Treba ich niekde bezpečne ukladať a bezchybne spracovať, na čo okrem iného slúži cloudová platforma.  

Inými slovami. Priemysel 4.0 nie sú iba zariadenia pre automatizáciu, ale aj priemyselný softvér a služby založené na spracovaní a analýze dát. 

Moderné cloudové technológie kombinujú možnosť rýchleho spracovania dáta globálneho ukladania veľkého množstva dát s prístupom k výsledkom analýzy cez webové rozhranie. 

Moderný cloud s robustnou infraštruktúrou pomáha vďaka integrovaným aplikáciám výrobným inžinierom vyhodnocovať a využívať vlastné dáta spôsobmi, ktoré by boli predtým nemysliteľné – napríklad na optimalizáciu výkonu prevádzkového vybavenia a dosiahnutie maximálnej disponibility, a to počas celého životného cyklu produktov i celých výrobných závodov. 

Cloud je mostom medzi reálnou výrobou a virtuálnym svetom. Používatelia si môžu vytvárať digitálne modely svojich výrobných zariadení na základe reálnych dát z výrobného procesu. Vďaka tomu môžu robiť simulácie s cieľom optimalizovať výrobné i obchodné procesy. Analýza operačných dát slúži aj na predikciu údržby, riadenie spotreby energie a optimalizáciu zdrojov.

CloudCloud computing

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady