Vytvorené: 01. 01. 2021 Tlačiť

Digitálne dvojča ožíva vďaka obrovskému množstvu dát. Treba ich niekde bezpečne ukladať a bezchybne spracovať, na čo okrem iného slúži cloudová platforma.  

Inými slovami. Priemysel 4.0 nie sú iba zariadenia pre automatizáciu, ale aj priemyselný softvér a služby založené na spracovaní a analýze dát. 

Moderné cloudové technológie kombinujú možnosť rýchleho spracovania dáta globálneho ukladania veľkého množstva dát s prístupom k výsledkom analýzy cez webové rozhranie. 

Moderný cloud s robustnou infraštruktúrou pomáha vďaka integrovaným aplikáciám výrobným inžinierom vyhodnocovať a využívať vlastné dáta spôsobmi, ktoré by boli predtým nemysliteľné – napríklad na optimalizáciu výkonu prevádzkového vybavenia a dosiahnutie maximálnej disponibility, a to počas celého životného cyklu produktov i celých výrobných závodov. 

Cloud je mostom medzi reálnou výrobou a virtuálnym svetom. Používatelia si môžu vytvárať digitálne modely svojich výrobných zariadení na základe reálnych dát z výrobného procesu. Vďaka tomu môžu robiť simulácie s cieľom optimalizovať výrobné i obchodné procesy. Analýza operačných dát slúži aj na predikciu údržby, riadenie spotreby energie a optimalizáciu zdrojov.

CloudCloud computing

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady