Vytvorené: 23. 01. 2014 Tlačiť
Jazyky vyššej úrovne úrovňou abstrakcie pripomínajú algoritmické jazyky. Zvyčajne sú vytvorené tak, že je možné používať ich na ľubovoľnom type počítača alebo procesora – nie sú závislé od inštrukcií, ktorým ten – ktorý procesor rozumie. História vývoja programovacích jazykov je veľmi bohatá, v súčasnosti sú najrozšírenejšími jazyky postavené na základoch Basicu, Pascalu a C. Tieto jazyky existujú v mnohých dialektoch, no jadro a spôsob zápisu zostáva stále rovnaký. Medzi ďalšie vyššie programovacie jazyky patria: Algol 60, Fortran, LISP, C++, Objective C, Java, Perl, Python, PHP, JavaScript.
Prostredníctvom prekladača sa programy napísané v jazyku vyššej úrovne prekladajú do nízkoúrovňových jazykov. Tieto sú už šité presne na mieru procesora a pokiaľ napíšete program v niektorom z nich, je takmer isté, že iný typ procesora mu rozumieť nebude. Do tejto kategórie patrí Strojový kód[1] a Jazyk symbolických adries (Assembler). Oba jazyky pracujú priamo s hardvérom počítača (strojový kód pomocou číselných inštrukcií, assembler má čísla nahradené symbolickými názvami inštrukcií a operandov).
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |