Vytvorené: 26. 05. 2014 Tlačiť
Viete, ako sa pozná workoholik? Workoholik:
Väčšinou sa workoholizmus pripisoval topmanažérom. Dnes je však viac zamestnaní a profesií, ktoré z človeka urobia workoholika. Napríklad počítačové firmy. V Amerike to došlo už tak ďaleko, že počítačoví odborníci, ktorí stále pracujú, sa zabudnú oženiť, nevedia sa o seba postarať, pretože sú od rána do večera v práci, správajú sa ako malí chlapci. V štyridsiatke zistia, že sú ako malé deti a dokonca sa o nich hovorí ako o kaste nedospelých chlapcov. Prosto, v návale práce nestihli dospieť. A potom začnú mať zdravotné a psychické problémy...
Workoholizmus, ak sa nelieči, pretože je to naozaj choroba, môže spôsobovať závažné choroby. Začína sa to spočiatku nenápadne. Prepracovaný človek trpí bolesťami hlavy, stálou únavou, nechuťou na jedlo alebo má rôzne problémy so žalúdkom a dýchaním. Neskoršie stres a práca oslabí imunitný systém a začne mať ťažkosti v práci i rodine. U prepracovaného workoholika sa vyskytujú:
Ak chýba spánok
Workoholici málo spia. Prinúti ich k tomu ich práca a spôsob života. Dizajnéri, reklamní manažéri, programátori, tí všetci pracujú naplno a na spánok im zostáva len niekoľko hodín nadránom. Zvyšok doháňajú naraz po niekoľkých dňoch. Mali by ste vedieť, že na nedostatok spánku sa dá aj umrieť, pretože oslabí váš imunitný systém.
Bojujte proti stresu
Stres je závažný faktor, ktorý ničí workoholika, pretože si ho sám privoláva. Najúčinnejšie lieky proti stresu sú:
Ako sa brániť workoholizmu?
Takto:
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |