Vytvorené: 07. 03. 2020 Tlačiť
Na rozdiel od žiarovky svetelné vlny nevychádzajú z neho náhodne a chaoticky, ale usporiadane: naraz a jedným smerom. Dôsledkom toho je vysoká koncentrácia vyžarovanej energie (sústredenej do jedného bodu), takže úzkym laserovým lúčom možno obrábať kovy, vypaľovať do skla ozdobné vzory alebo použiť ho v chirurgii namiesto skalpela.
Laserovým lúčom možno preniesť za sekundu niekoľko miliónkrát viac informácií ako elektromagnetickými vlnami, ktorými sa k nám dostáva televízny signál, preto sa lasery stávajú súčasťou extrémne rýchlej výpočtovej techniky.
Lasery sú vhodné aj na meranie vzdialeností a rýchlostí, používajú ich zememerači na veľmi presné merania, ale aj vojaci v rôznych zameriavačoch a zbraniach.
Laserové ukazovátko |
Lasery a holografia, monochromatické svetlo, hologram; LiDAR (Light Detection And Ranging)
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |