Vytvorené: 05. 05. 2023 Tlačiť
Väčšinu svetla tvorí zmes vlnových dĺžok (farieb), ktoré nie sú vo fáze (sú inkonherentné). Laser vytvára svetlo, ktoré je monochromatické (má iba jednu vlnovú dĺžku) a všetky vlny majú presne tú istú fázu.
Označenie laser pochádza z anglického opisu funkcie prístroja[1], v ktorom atómy emitujú svetelné fotóny pri svojich preskokoch na nižšie energetické hladiny.
V jednoduchom lasery sú atómy v kryštále umelého rubínu stimulované zábleskami bieleho svetla z výbojky obtočenej okolo. Zrkadlá umiestnené na oboch koncoch kryštálu odrážajú svetlo tam a späť, jeho energia rastie a nakoniec vystupuje ako laserový lúč.
Pri vytváraní hologramu sa laserový lúč rozdelí na dve časti. Jedna polovica je odrazená priamo na fotografickú platňu, druhá pred dopadom na ňu osvieti predmet. Tieto dva polovičné lúče dorazia na platňu s fázovým rozdielom. Vytvoria interferenčný obrazec svetelných a tmavých pásov, ktoré sledované v laserovom svetle tvoria trojrozmerný obraz pôvodného predmetu.
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |