Vytvorené: 01. 06. 2020 Tlačiť
Táto metóda benchmarkingu patrí k najjednoduchším, pokiaľ sú potrebné informácie ľahko prístupné a nie sú dôverné. Môžu napomôcť k vytvoreniu prostredia bilaterálnej komunikácie v rámci organizácie. Táto metóda benchmarkingu patrí k najjednoduchším, pokiaľ sú potrebné informácie ľahko prístupné a nie sú dôverné. Môžu napomôcť k vytvoreniu prostredia bilaterálnej komunikácie v rámci organizácie.
Väčšina organizácií má minimálne jedného konkurenta, ktorý vyniká v oblasti, o ktorú sa zaujíma aj domáci podnik. Tento druh benchmarkingu môže byť náročný, lebo nie vždy možno spoznať všetky tajomstvá konkurenčného podniku. Tieto tajné informácie sa väčšinou dajú získať prostredníctvom určitého prehľadu, ktorý je vypracovaný treťou stranou, teda nezainteresovanou firmou. Mnohokrát sa stáva, a to najmä v malých podnikoch, že nepoznajú dôkladne svoju konkurenciu a nemajú prehľad o vývoji na trhu. Preto je vhodné, aby sa uchádzali o informácie prostredníctvom špecializovaných agentúr.
Výhodu tohto typu benchmarkingu je, že pri takýchto porovnávaniach sa môžu odhaliť nové procesy, ktoré budú vhodné pre konkrétnu organizáciu. Nekonkurenčný benchmarking sa často využíva za účelom všeobecného výkonu organizácie.
Proces benchmarkingu sa skladá z nasledujúcich krokov:
· Simulácie z fyziky· O Slovensku po slovensky· Slovenské kroje· Kurz národopisu· Diela maliarov· Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel· Odborné obrázkové slovníky· Poradňa žiadaného učiteľa· Rýchlokurz Angličtiny. Rozprávky (v mp3)· PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)Seriály:· História sveta (1÷6)· História Slovenska (1÷5)· História módy (1÷5).
Členstvo na portáli
Poznámka pre autora
Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady |